Beslenme

Step – Aerobik - Safa İNCE
10:30 - 11:30
Per
14 Aralık 2017
trainer_m
 
 

Vücut Kompozisyon Analizi

 

biospace1

En son teknoloji ile donatılmış inbody cihazı sayesinde beslenme uzmanımız tarafından bio empedance testine tabi tutulup bu testle birlikte vücudunuzun yağ kas su metabolizma hızı nabız ve tansiyona kadar ölçümleriniz alınacaktır. Sonrasında uygun bir beslenme programı ile sağlıklı yaşama ilk adımı atmış olacaksınız.

Inbody Testi Neden Yapılmalıdır?

Bu test sayesinde vücudunuzun yağ-kas dengesini kontrol edebilir, yaşam ve beslenme tarzınızın ne derece sağlıklı olduğunu çıkan sonuçlarda görebilirsiniz. Amaç Diyet ve spor programları hazırlanırken doğru ve güvenilir verilerden referans alarak, hastaların sağlıklarını tehlikeye atabilecek programlardan kaçınmak ve programların devamı esnasında hastalarında görülebilecek istenmeyen etkilere anında müdahale edebilmektir. Diyet yaparken amaç yağ dokusunu azaltarak kilo vermektir ancak hatalı diyet vücudunuzda kas kaybına neden olabilir. İstenildiği taktirde sonuçların çıktısı alınabilir ve anlaşılır bir dile sahiptir. Bilgisayar ortamında da muhafaza edilerek sonuçlar kolay karşılaştırılabilmektedir.

Sporcu Beslenmesi

 

sporcu beslenmesi

Kişinin yaş, cinsiyet, günlük hareketlilik ve yaşam şekli göz önünde bulundurularak istenilen performans ve görsellik geliştirilebilir.

Kişiye özel egzersiz ve beslenmenin uyumu ile değişimi yaşayacak, sağlıklı ve zinde bir vücuda ulaşmak için kat edeceğiniz yol kısalacaktır.

Yemek zevkinden mahrum olmayacağınız sizin ve beslenme uzmanımızın belirlediği doğru ve düzenli beslenme programı seçenekleriyle  istediğiniz forma kavuşmak çok kolay olacaktır.